UKS „Orły” jest stowarzyszeniem założonym we wrześniu 1999 roku i działającym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Zakopanem. Przez 16 lat jego funkcjonowanie było mocno ograniczone. W grudniu postanowiliśmy działalność Klubu odnowić. Powołany został nowy Zarząd i 3 sekcje sportowe:

- pływanie

- badminton

- piłka ręczna

Głównym naszym celem - osób skupionych wokół UKS „Orły” jest propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, oraz stworzenie możliwości uprawiania sportu także tym, którzy z racji ograniczeń finansowych nie mogą sobie na to w pełni pozwolić. Staramy się aby trenowanie i uprawianie sportu przez dzieci sprawiało radość i rozwijało, a nie obciążało gospodarstw domowych. Naszą ambicją jest, aby sport stał się dla młodych ludzi sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Statut UKS "Orły"

Poniżej znajduje się Statut UKS "Orły" - do pobrania: