"Ale za to niedziela..."

Pierwsza III kategoria, następne dwie IV i pięć V kategorii, czyli tych wszystkich szachistów, którzy pojechali wreszcie je zdobyć !

Taki mamy bilans drugiego dnia nowotarskiego turnieju w Grupie B i dzisiejszego turnieju w Grupie C (46 szachistów). Największy sukces odniósł Adam Bartczak, który wygrał 2 z 3 dzisiejszych partii i z 4 pkt (miejsce 15) zdobył III kategorię. To jego wielki sukces i ważny dzień dla naszej sekcji szachowej. 26 miejsce z 2 pkt zajął Ernest Buczyłko (dzisiejsza zdobycz to remis), a 29 miejsce także z 2 pkt Leon Wierzbowski (dziś jedna wygrana).
Natomiast w Grupie C nie dość, że nikt nie wraca z pustymi rękami (absolutni debiutanci Igor Tarwajnis (6 lat) i Justyna Mrowińska uzyskali po 1,5 pkt a Wojtek Wyszyński 2 pkt), to pozostali w komplecie zdobyli kategorie (V kat.: Jakub Słupkowski, Szymon Wenclewski, Fryderyk Dzierzęcki, Wawrzyniec Słowik-Sułkowski i Lena Mitraszewska). Tu najmocniej błysnął Marcin Starzyk, który nie miał kategorii, a wywalczył od razu IV !
Z zawodników z V kategorią, którzy mogli uzyskać wyższą, nie zawiódł będący w wysokiej formie Wojtek Folfas - z wynikiem 4 pkt zdobył IV kategorię. Natomiast trójka naszych szachistów z IV kategorią, którzy wystartowali w tej grupie turnieju, mogła powalczyć nie o wyższą kategorię, ale o zwycięstwo. Takich jak oni wystąpiło jeszcze pięciu, więc miejsce w pierwszej dziesiątce było wręcz obowiązkiem. Wywiązała się z niego Wisia Zuber, która z wynikiem 4,5 pkt zajęła 9 miejsce. Z takim samym wynikiem 11 miejsce zajął Szczepan Słowik- Sułkowski, a 13 - Kuba Gródek. Pozostałe miejsca naszych :
15 Wojtek Folfas - 4 pkt
16 Rafał Wieczorek - 4 pkt
17 Marcin Starzyk - 4 pkt
18 Gabryś Wieczorek - 4 pkt
20 Szymon Wnuk - 4 pkt
21 Adam Worotniak - 4 pkt
29 Julian Dzierzęcki - 3 pkt
30 Fryderyk Dzierzęcki - 3 pkt
32 Lena Mitraszewska - 3 pkt
34 Szymon Wenclewski - 3 pkt
35 Tymoteusz Słupkowski - 2,5 pkt
36 Grzegorz Liczko - 2,5 pkt
39 Jakub Słupkowski - 2 pkt
40 Wawrzyniec Słowik-Sułkowski - 2 pkt
43 Wojciech Wyszyński - 2 pkt
44 Justyna Mrowińska - 1,5 pkt
45 Igor Tarwajnis - 1,5 pkt

Po tym turnieju osiągnięcia naszej półtorarocznej sekcji szachowej przedstawiają się następująco :
III kategoria - 1 : Adam Bartczak
IV kategoria - 7 : Ernest Buczyłko, Leon Wierzbowski, Wisia Zuber, Kuba Gródek, Szczepan Słowik-Sułkowski, Wojtek Folfas, Marcin Starzyk
V kategoria - 14 : Adam Worotniak, Rafał Wieczorek, Gabryś Wieczorek, Szymon Wnuk, Grzesiek Liczko, Kuba Słupkowski, Tymek Słupkowski, Wawrzek Słowik-Sułkowski, Julek Dzierzęcki, Fryderyk Dzierzęcki, Lena Mitraszewska, Szymon Wenclewski, Mateusz Witek, Kamil Stopka

 

 


powrót