Wysoko zawieszona poprzeczka dla naszych szachistów

W dniach 22 - 23 kwietnia najlepsza czternastka sekcji szachowej wzięła udział w drugich wyjazdowych rozgrywkach. Tym razem był to bardzo silnie obsadzony I Nowotarski Turniej o Puchar Wykuty w Sercu Podhala.

Dość powiedzieć, że na 62 uczestników połowa posiadała III i IV kategorię. W tej sytuacji szanse na podniesienie kategorii przez kogokolwiek z naszej szóstki z V kategorią były małe, a przed tymi bez kategorii stało równie trudne zadanie uzyskania jej. Sztuka ta udała się jednak Kamilowi Stopce, który co prawda zdobył 3, a nie 3,5 pkt, ale dzięki grze z mocnymi przeciwnikami uzyskał wysoki ranking i to zadecydowało. Generalnie zdobycz punktową odnotowali niemal wszyscy, bo 13 na 14 startujących. Za dobry wynik należy uznać wywalczenie co najmniej 3 pkt, a tego dokonało 5 naszych zawodników. Najlepiej spisał się Kuba Gródek, który z wynikiem 3,5 pkt zajął 35 miejsce. Kuba zagrał też najlepszą partię spośród naszych reprezentantów - odrobił stratę z debiutu i po mistrzowsko rozegranej końcówce wygrał ze znacznie starszym od siebie rywalem. Z kolei 6-ścioletni Gabryś Wieczorek został nagrodzony, jako najmłodszy uczestnik kolejnego turnieju, ale na nagrodę zasłużył nie tylko ze względu na wiek. Otóż zdobył on w sumie 2,5 pkt, m.in. pokonując 25-latka ! (na zdjęciu).
Organizatorzy zadbali o należytą oprawę - wszyscy wrócili z dyplomami i oryginalnymi medalami za udział w turnieju.