Rekord Guinnessa oficjalnie zatwierdzony!!!

W dniu dzisiejszym - 13 lutego 2017 roku oficjalnie został zatwierdzony Rekord Guinnessa w najdłuższym meczu badmintona pobity 24 kwietnia 2016 roku przez Krzysztofa Wiśniowskiego "Żaba" i Zbigniewa Szczerbę.

Poniżej podajemy link do strony Guinness Worlds Rekords:

Dla przypomnienia.

W dniach 23-24 kwietnia 2016 odbył się I Zakopiański Chaytatywny Maraton Badmintona, podczas którego Zbigniew Szczerba i Krzyszof Wiśniowski "Żaba" podjęli próbę pobicia Rekordu Guinnessa w najdłuższym meczu badmintona. Zakończyła się ona powodzeniem i od 24 kwietnia 2016 roku rekord wynosi 24 godziny 31 minut i 14 sekund.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia całego wydarzenia: świadkom, którzy przez cały czas obserwowali mecz, sędziom Polskiego Związku Badmintona za ich przyjazd, pomoc i podniesienie rangi imprezy, sędziom czasowym, którzy kontrolowali zegar, obsłudze techniczej, która zapewniła ciąglość nagrania, materiał fotograficzny i dbała o zapewnienie wyżywienia dla zawodników, uczestnikom turniejów, dzięki którym przez cały czas było głośno i kolorowo, gościom zawodnikom, którzy rozegrali mecz pokazowy i pomagali przy organizacji, trenerowi kadry parabadmintona Tomaszowi Zioło za przeprowadzenie treningu dla dzieci niepełnosprawnych, Partnerom Medialnym - Tygodnikowi Podhalańskiemu i TV Podhlale za transmisje i relację, Małgorzacie Tlałce-Długosz, Fundacji Handicap - Partnerowi Charytatywnemu i wszystkim, którzy w mniejszym lub większym zakresie pomogli w organizacji Maratonu.

Dziękujemy ponadto Partnerom Honorowym: Burmistrzowi Zakopanego Leszkowi Doruli, Prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu i Rektorowi AWF Kraków Andrzejowi Klimkowi, oraz Staszkowi Karpiel Bułecka za pomoc wizerunkową i muzyczną.

Szczególne podziękowania dla wszystkich Partnerów - Sponsorów, gdyż bez nich zasięg imprezy byłby nieporównywalnie mniejszy, przede wszystkim dla Pana Grzegorza Meliona z firmy Yonex - bez jego pomocy rekord prawdopodobnie nie zostałby pobity, oraz Pana Łukasza Toty doktora fizjologii na AWF Kraków za przygotowanie zawodników do tak długotwałego wysiłku.